Lausitzring 6.-8.5.2022

08.05.2022 22:15

Závodní sezónu jsme odstartovali v rámci IDM (Mistrovství Německa) na nedalekém Lausitzringu. Side prošla rychlou opravou po nehodě z testování, ale bohužel už nezbyl čas ji pořádně vyzkoušet a nově nastavit. Hned v prvním volném tréninku se projevila stejná chyba jako ve Francii. Hledání tedy pokračovalo dál. Až po kvalifikacích padlo rozhodnutí o výměně motoru jako poslední šanci. Tímto bych chtěl poděkovat mechanikům, kteří bravůrně zvládli výměnu motoru a my 5 minut před startem slyšeli zavrčet nový motor. No a šlo se do sobotního sprintu na 8 kol. Start z 12 místa nám vyšel a hned jsme poskočili o několik pozic dopředu. Motor běžel bez problémů a tak jsme se chtěli posunout ještě o několik příček dopředu. Při ostrém brždění se ale Side vlnila a tak místo posunu startovním polem následoval výlet mimo trať. Naštěstí jsme se rychle vrátili, ale skupinka bojující o 4 až 8 místo byla pryč. V poklidu jsme si tedy dojeli pro body za 8 místo. Večer následovalo vyhlášení sezóny 2021 a tak nám náladu zvedly poháry za loňský úspěch. Do nedělního dne jsme upravili nastavení geometrie na předním kole což pomohlo ke zlepšení času, ale toužený výsledek to bohužel nepřineslo. Do závodu jsme opět dobře odstartovali, ale při boji o 5 místo jsme byli delší v první zatáčce. Následoval výlet mimo trať, při kterém praskl držák kapoty a my byli mimo hru. Z prvních závodů jsme odjížděli samozřejmě zklamaní, protože namlsání z loňské sezóny je veliké, ale i tohle k závodů prostě patří. Jsme rádi, že se podařilo vyřešit problém s motorem a víme, že je potřeba zlepšit nastavení nového podvozku. Snad se nám brzy podaří najít správný set up, který nám umožní bojovat o lepší umístění než tomu bylo nyní. Děkujeme, že nás sledujte a podporujete.